‹ paviānu štelles

JS failu sintakses kļūdu pārbaude ar SpiderMonkey

Sep 22, 2006

SpiderMonkey ir mozilla pārlūku saimes lietotais JavaScript dzinējs. Kā izrādās, to var lietot arī atsevišķi no paša pārlūka, un viens vērtīgs pielietojums ir – var ar komandrindas skriptu pārbaudīt .js failu, vai tajā nav sintakses kļūdas.

Kā dabūt SpiderMonkey

Ubuntu sistēmā SpiderMonkey var dabūt, uzinstalējot paku “spidermonkey-bin”. Diemžēl, SpiderMonkey no šīs pakas neatbalsta ”-C” komandrindas karogu (“nokompilēt, bet neizpildīt”).
Var ņemt no CVS un kompilēt pats. Šeit čekouts un kompilēšana ir aprakstīta pa soļiem. Kad uzkompilēts, izpildāmo failu (“js”) var iesimlinkot zem /usr/local/bin, lai tas būtu ērti pieejams no visurienes.

Kā lietot

Izpildāmais fails ir js. Tas ieejā sagaida js kodu un izejā drukā izpildes rezultātus un kļūdas.

  • Lai js kodu lasītu no faila nevis no ieejas, lieto karogu -f faila_vārds.
  • Lai js kodu tikai “nokompilētu”, nevis izpildītu, lieto karogu -C. Izpildīt var neizdoties arī korektus .js failus, jo bez pārlūka vides nebūs funkciju alert, prompt, ..., nebūs arī window objekta u.c.

Visus vienā mapē esošus js failus var pārbaudīt ar šādu komandu:

find . -name "*.js" -exec js -C -f {} ';'

Šo komandu ir ērti iebāzt skriptā, ko arī palikt, piemēram, zem /usr/local/bin/check_js. Tad mapē ar js failiem vienkārši izpildām check_js. Ja komanda neko neizvada, tad viss kārtībā. Ja izvada, tad labojam kļūdas.